4 NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dziś kończymy 4 dzień naszych Adwentowych Rekolekcji. Dziękujemy serdecznie ks. Rekolekcjoniście za modlitwę, poświęcony czas i wygłoszone nauki rekolekcyjne. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szafarzom, panu Kazimierzowi, panu organiście Sławkowi. Dziękujemy katechetom, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom, młodzieży i dzieciom. Dziękujemy za wsparcie modlitewne grupie Ojca Pio, Żywemu Różańcowi, Margaretkom i Odnowie w Duchu Świętym.

2. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję charytatywną pomocy potrzebującym dzieciom i młodzieży. Przygotowane paczki zostały dostarczone pod wskazany adres. Dziękujemy także za ofiary z racji III niedzieli miesiąca.
W środę rozpoczniemy dekorowanie kościoła i Żłóbka Bożonarodzeniowego od godz. 900. Prosimy panie i panów oraz młodzież o pomoc w dekoracji.

3. W czwartek udamy się do chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 900. Możemy zgłaszać ich w kancelarii lub zakrystii (imię, nazwisko, dokładny adres i telefon). Do czwartku włącznie zapraszamy na „Roraty” o godz. 1700.

4. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej zadbajmy o zachowanie tradycji postnego posiłku, wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz przełamanie się opłatkiem. Stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Po wieczerzy pamiętajmy o wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.

5. W Wigilię Msze św. poranne o 800 i 900 (nie ma Mszy o 1700 i 1800). Wieczorem Pasterki o 2200 i 2400 za zmarłych z naszych rodzin i naszej parafii.
Natomiast 25 i 26 grudnia Msze św. według porządku niedzielnego o 800, 930, 1100, 1230 i 1700.

6. W związku z wysoką liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

7. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Zapowiadany przez proroków” – wywiad z biblistą, ks. prof. Waldemarem Chrostowskim
– „Jak nie pokłócić się przy stole?” – o trudnych tematach poruszanych w rodzinie  
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022, a także książkowy Kalendarz Rolników. Możemy także nabyć na stół wigilijny świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” oraz poświęcony Opłatek.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
ś.p. Jadwiga Świgoniak l. 91 (pogrzeb odbył się wczoraj w par. MB Częstochowskiej);
ś.p. Bogumiła-Kazimiera Łojewska l. 80 z ul. Skłodowskiej 13 (pogrzeb w poniedziałek o godz. 1200);
ś.p. Andrzej Gołygowski l. 67 z ul. Baczyńskiego (pogrzeb w poniedziałek o 1300);
ś.p. Grzegorz Kołodziejski l. 44 (pogrzeb we wtorek o godz. 1100).  
Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

4 NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry