3 NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu nazywana po łacinie „Gaudete” czyli „Radujcie się!”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości

2. Dziękujemy materialne wsparcie naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek w zeszłą niedzielę a także za ofiary złożone na tacę na nasz budujący się kościół i dom parafialny. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. Nasz kościół od czterech tygodni jest już ogrzewany. Dlatego prosimy o zachowanie tego ciepła i zamykanie drzwi. Niech to czyni zawsze ostatnia osoba wchodząca i wychodząca ze świątyni.

4. W poniedziałek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

5. W piątek, 17 grudnia, obchodzimy 85 rocznicę urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

6. W czasie Adwentu zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane roratami. W naszym kościele odprawiane są od poniedziałku do soboty o 1700. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratnie lub świece
z osłonami a dzieci serduszka z imieniem, nazwiskiem i klasą – będą losować figurkę Matki Bożej.

7. Adwent to czas pracy duchowej nad sobą. Szczególną okazją do tego będą Adwentowe Rekolekcje od 16 do 19 grudnia (czwartek, piątek, sobota i niedziela). Msze św. w czwartek, piątek i sobotę będą odprawiane o godz. 930, 1100, 1700, 1830. W niedzielę porządek niedzielny Mszy św.
17 grudnia będzie dniem spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Pamiętajmy, żeby skorzystać z tej spowiedzi, będą kapłani z dekanatu.
Prosimy o uczestnictwo w rekolekcjach dzieci z klas 0-5 na godz. 1700, natomiast klasy 6, 7 i 8 oraz szkoły średnie na godz. 1830.
Obecność dla nich obowiązkowa. Prosimy zgłaszać także chorych, do których udany się z posługą sakramentalną w czwartek 23 grudnia od godz. 900.

8. Za tydzień w 4 Niedzielę Adwentu zgodnie z tradycją po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na dekorację ŻŁÓBKA BOŻONARODZENIOWEGO. Mamy też prośbę, gdyby ktoś wycinał choinki ze swojego obejścia to można je przywieść do kościoła, kontaktując się wcześniej z księżmi.

9. W związku z zwiększającą się liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Kościół dla zniewolonego narodu” – o współczesnej roli Kościoła
– „Papież na Cyprze i w Grecji” – podsumowanie papieskiej pielgrzymki
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022, a także książkowy Kalendarz Rolników.
Możemy także nabyć na stół wigilijny świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” oraz poświęcony Opłatek.

11. Kino „Nad Wartą” zaprasza na film „Nędzarz i Madame” w dniach 16 i 17 grudnia, godz. 1900. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła. 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

3 NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry