2 NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę po raz 22 obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan – katolików, mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po każdej Mszy św. możemy wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek. Dziś także I Niedziela miesiąca – ofiary złożone na tacę przeznaczone są na nasz budujący się kościół i dom parafialny. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

2. Nasz kościół od trzech tygodni jest już ogrzewany. Dlatego prosimy o zachowanie tego ciepła i zamykanie drzwi. Niech to czyni zawsze ostatnia osoba wchodząca i wychodząca ze świątyni.

3. W poniedziałek, 6 grudnia w liturgii przypada wspomnienie św. Mikołaja – biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

4. W środę, 8 grudnia będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Msze św. o godz.: 800, 930,1100, 1700 i 1800. Tego dnia zachęcamy także do modlitwy w tzw. Godzinie łaski (1200–1300).

5. W czasie Adwentu zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane roratami. W naszym kościele odprawiane są od poniedziałku do soboty o 1700. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratnie lub świece z osłonami a dzieci serduszka z imieniem, nazwiskiem i klasą – będą losować figurkę Matki Bożej.

6. Adwent to czas pracy duchowej nad sobą. Szczególną okazją do tego będą Adwentowe Rekolekcje od 16 do 19 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas. 17 grudnia będzie dniem spowiedzi. Prosimy zgłaszać także chorych, do których udany się z posługą sakramentalną w czwartek 23 grudnia od godz. 900.

7. Przypominamy o katechezie parafialnej, przygotowującej do przyjęcia poszczególnych sakramentów. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież na Msze św., a po nich na spotkania formacyjne.
Młodzież klas 7 i 8 zapraszamy szczególnie na Msze św. i adorację 10 grudnia o godz. 1830 poprowadzoną w ich intencji. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

8. W związku z zwiększającą się liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Droga ku Bogu” – czyli czym jest i jak powinno wyglądać nasze nawrócenie
– „Moda na wolontariat” – czyli jak dobrze wykorzystać dany nam czas
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022, a także książkowy Kalendarz Rolników. Możemy także nabyć na stół wigilijny świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” oraz poświęcony Opłatek.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł ś.p. Wiesław Golis l. 59. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Zmarłego i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

2 NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry