1 NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

2. Nasz kościół od dwóch tygodni jest już ogrzewany. Dlatego prosimy o zachowanie tego ciepła i zamykanie drzwi. Niech to czyni zawsze ostatnia osoba wchodząca i wychodząca ze świątyni.

3. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w zeszłą niedzielę na Caritas Polska – Pomoc na granicy wschodniej, a także za ofiary złożone na tacę z racji III Niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”. Przyszła niedziela to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Będziemy zbierać ofiary do puszek po każdej Mszy św.

4. W czasie Adwentu zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane roratami. W naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do soboty o 1700. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratnie lub świece z osłonami a dzieci serduszka z imieniem, nazwiskiem i klasą – będą losować figurkę Matki Bożej.

5. Adwent to czas pracy duchowej nad sobą. Szczególną okazją do tego będą Adwentowe Rekolekcje od 16 do 19 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas. 17 grudnia będzie dniem spowiedzi. Prosimy zgłaszać także chorych, do których udany się z posługą sakramentalną w czwartek 23 grudnia od godz. 900.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek będziemy przepraszać Serce Jezusa za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie telefoniczne. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 1600 do 1700. W sobotę powierzymy naszą Ojczyznę, żyjących a także i zmarłych Królowej Różańca Świętego. Uczynimy to podczas pierwszosobotniego nabożeństwa: Różaniec o 1900 poprowadzony przez Odnowę i Msza św. o godz. 2000.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się spotkanie rodzin rejonu konińskiego, należących do wspólnoty Domowego Kościoła – gałęzi Ruchu Światło-Życie. O godz. 1500 zawiązanie wspólnoty a o godz. 1700 uroczysta Msza św. z udziałem rodzin. Zapraszamy tych, którzy chcieliby wstąpić do wspólnoty Domowego Kościoła.

8. W ostatnie już dni miesiąca listopada duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. W dalszym ciągu przyjmujemy także na wypominki roczne. Można je zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii. W dni powszednie i niedziele, nabożeństwo wypominkowe o 1645.

9. Przypominamy o katechezie parafialnej, przygotowującej do przyjęcia poszczególnych sakramentów. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież na Msze św., a po nich na spotkania formacyjne. Młodzież klas 7 i 8 zapraszamy szczególnie na Msze św. i adorację 10 grudnia poprowadzoną w ich intencji.

10. W związku z zwiększającą się liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

11. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły.
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022, a także książkowy Kalendarz Rolników w cenie. Możemy także nabyć na stół wigilijny świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

1 NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry