34 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 21 listopada 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy św. A przed Mszą św. o godz. 1645 uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, Modlitwa Wypominkowa, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w zeszłą niedzielę na Kościół prześladowany w Libanie, a także za ofiary złożone dziś do puszek na Caritas Polska (odezwa przewodniczącego KEP) oraz na tacę z racji dzisiejszej III Niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. W związku z zwiększającą się liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

4. W ostatnie dni miesiąca listopada duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. W dalszym ciągu przyjmujemy także na wypominki roczne. Można je zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii. W dni powszednie i niedziele, nabożeństwo wypominkowe o 1645.

5. Przypominamy o katechezie parafialnej, przygotowującej do przyjęcia poszczególnych sakramentów. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież na Msze św., a po nich na spotkania formacyjne.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

7. 5 grudnia (w niedzielę) w naszej parafii odbędzie się spotkanie rodzin rejonu konińskiego, należących do wspólnoty Domowego Kościoła – gałęzi Ruchu Światło-Życie. O godz. 1500 zawiązanie wspólnoty a o godz. 1700 uroczysta Msza św. z udziałem rodzin. Zapraszamy tych, którzy chcieliby wstąpić do wspólnoty Domowego Kościoła.

8. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Jak odzyskać młodzież” – wywiad z nowym biskupem G.Suchodolskim ds. Duszpasterstwa Młodzieży
– „Katolicy w akcji” – o rozwoju duchowym i zaangażowaniu świeckich
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022 w cenie 7zł i 5 zł., a także książkowy Kalendarz Rolników w cenie 30zł.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł ś.p. Jan Kołodziejski l. 87 z ul. Tulipanowej. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Zmarłego i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 21 listopada 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry