DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 6 czerwca 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim zaangażowanym, by Uroczystość Bożego Ciała miała uroczysty wymiar, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Dziś o 1630, w dni powszednie o 1730, nabożeństwo czerwcowe z procesją.

3. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Po każdej Mszy św. możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Dziękujemy także za ofiary na tacę z racji I niedzieli miesiąca.

4. W czwartek 10 czerwca Uroczystość ku czci św. Bogumiła – Patrona naszej Parafii, miasta Koła i okolicy  – doroczna Uroczystość Odpustowa. Msze św. do południa o godz. 800, 930, 1100, 1200. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe o godz. 1630 z procesją. Po procesji Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Stanisław Nasiński, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku. Na zakończenie Sumy Odpustowej  poświęcenie ziół i wianków z racji zakończenia Oktawy Bożego Ciała. Zwracamy się ku naszemu Patronowi, który jest dla nas Mistrzem życia duchowego. Prośmy Go o pomoc w naszym codziennym życiu, polecając Rodziny i zmarłych z naszej Parafii i naszego miasta. Zapraszamy całą asystę kościelną, służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatów.

5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz.1700 i 1800 Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

W piątek 11 czerwca próba dla bierzmowanych po Mszy św. o godz. 1800.

6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich, szczególnie pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

7. Za tydzień, 13 czerwca, Komunia św. Rocznicowa na Mszy św. o godz. 1230. Jutro o godz. 1840 próba dla tych dzieci, spowiedź w sobotę 12 czerwca w godz. od 1840 do 1930.

8. Także za tydzień, w niedzielę 13 czerwca, kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o godz. 1700, później Wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i procesja wokół naszej świątyni.

9. Kolejny tydzień naszej wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

– Poniedziałek 7 czerwca: od godz. 1430 1 ksiądz – ul. Kochanowskiego i od 1530

                                                                 1 ksiądz – ul. Kraszewskiego;

– Wtorek 8 czerwca: od godz. 1430 bloki: ul. Różana 34 i 36;

– Środa 9 czerwca: od godz. 1430 1 ksiądz – ul. Zapolskiej, Leśmiana, Struga, Nałkowskiej, Orkana;

                                                     1 ksiądz – ul. Chełmońskiego, Konopnickiej, Staffa, Reymonta;

– Czwartek 10 czerwca: ODPUST PARAFIALNY

– Piątek  11 czerwca: od godz. 1430 1 ksiądz – ul. Narcyzowa 10 i 1; 1 ksiądz – ul. Narcyzowa 3;

– Sobota 12 czerwca: od godz. 900 1 ksiądz – ul. Sienkiewicza (od Ronda Sybiraków i za Obwodnicą);

1 ksiądz – od Ronda Sienkiewicza do CPN łącznie z Osiedlem Owocowym (Wiśniowa, Morelowa i Czereśniowa);

Są wyznaczone kolejne dni wizyty duszpasterskiej, prosimy o zapoznanie się na tablicy ogłoszeń i stronie naszej parafii.

W tym czasie kancelaria po południu jest nieczynna, sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do południa. W sprawach pilnych prosimy odnaleźć nas na wyznaczonej na dany dzień ulicy lub przed godziną 1700 lub 1800 w kościele.

Pragniemy poinformować, że my kapłani, jesteśmy już po dwóch dawkach szczepionki przeciw COVID -19. Z góry dziękujemy za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na spłacenie długu za prace wykonane w naszym kościele (ołtarze).

10. W poniedziałek 14 czerwca o godz. 2000, adoracja dla mężczyzn.

11. W minionym tygodniu z naszej parafii, w dzień Bożego Ciała, odeszła do wieczności śp. Elżbieta Kłaniecka, l. 94 z ul. Nagórnej. Pani Elżbieta to gorliwa parafianka i wielki czciciel Eucharystii. Ostatnio korzystała z I piątków miesiąca. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 6 czerwca 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry