NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30 maja 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Komunikat Komendanta Powiatowej Policji w Kole.

2. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

Dziękujemy za ofiary z racji 5 niedzieli miesiąca na budujące się kościoły i ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało. Za tydzień I niedziela miesiąca, taca inwestycyjna i zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

3. W najbliższą środę 2 czerwca o godz. 1840 próba dla dzieci z Komunii Św. Rocznicowej. Po tej Mszy św. spotkanie organizacyjne.

W sobotę 5 czerwca o godz. 1000 próba dla bierzmowanych.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o pełnych godzinach 800, 900, 1000, 1100, 1200 i 1700, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz błogosławieństwo eucharystyczne. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. i przyjęciu Komunii Świętej. Nabożeństwo czerwcowe o 1630  i w ramach nabożeństwa procesja eucharystyczna wokół świątyni.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do orszaku. Zapraszamy również asystę kościelną.

5. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe, nabożeństwa czerwcowe w dzień powszedni o 1730, w niedzielę o 1630. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy asystę i dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe na nabożeństwo czerwcowe z procesją.

6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych na zgłoszenie. Okazja do spowiedzi od godz. 1600 i o godz. 1700 i 1800 okazja do Komunii świętej wynagradzającej.

7. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Mając na uwadze zdrowie, bardzo prosimy osoby chore, przebywające na kwarantannie lub te, które nie przyjmują wizyty duszpasterskiej o wcześniejszą informację.

Na najbliższy tydzień od 31 maja do 5 czerwca porządek jest następujący:

– Poniedziałek 31 maja: od godz. 1430 1 ksiądz – ul. Emilii Plater i Wyspiańskiego;

                                                             1 ksiądz – ul. Kopernika i Chopina

– Wtorek 1 czerwca: od godz. 1430 1 ksiądz – ul. Norwida, Reja i Staszica;

                                                        1 ksiądz – ul. Baczyńskiego i Kasprowicza

– Środa 2 czerwca: od godz. 1430 1 ksiądz ul. Tulipanowa 1 i 3; 1 ksiądz ul. Różana 26 i Tulipanowa 5

– Czwartek 3 czerwca: BOŻE CIAŁO

– Piątek 4 czerwca: od godz. 1430 1 ksiądz – ul. Konwaliowa 4; 1 ksiądz – ul. Konwaliowa 6 i 8

– Sobota 5 czerwca: od godz. 900 1 ksiądz – ul. Poległych, Nagórna i Boguszyniecka;

                                                     1 ksiądz – ul. Nagórna Wood – Mizer, Krokusowa i Grabskiego

Jest już wyznaczony kolejny tydzień, prosimy o zapoznanie się na tablicy ogłoszeń i stronie naszej parafii.

W tym czasie kancelaria po południu jest nieczynna, sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do południa. W sprawach pilnych prosimy odnaleźć nas na wyznaczonej na dany dzień ulicy lub przed godziną 1700 lub 1800 w kościele.

Pragniemy poinformować, że my kapłani, jesteśmy już po dwóch dawkach szczepionki przeciw COVID-19. Z góry dziękujemy za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na spłacenie długu za prace wykonane w naszym kościele (ołtarze).

8. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30 maja 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry