ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23 maja 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Kończy się dziś czas Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, zachęcamy jednak by przystępować do tych sakramentów.

Za tydzień piata niedziela miesiąca, taca na budujące kościoły – w naszym kościele na nasz budujący kościół. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty na ołtarze w naszym kościele.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msze św. o godz. 1700 i 1800.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy: od poniedziałku do soboty o 1730, a w niedzielę (dziś) o 1630.

4. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 1700 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie żyjące matki i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, również będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłe mamy. Można zamawiać intencje za żyjące i zmarłe Matki (rodziców) każdego dnia do środy włącznie –  na 15 minut przed Mszą św. o godz. 1700.

5. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Zapraszamy wszystkich do modlitwy dziękczynnej i uwielbienia za dar Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa.

6. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Mając na uwadze zdrowie, bardzo prosimy osoby chore, przebywające na kwarantannie lub te, które nie przyjmują wizyty duszpasterskiej o wcześniejszą informację.

Plan wizyty na bieżący tydzień jest następujący:

– Poniedziałek 24 maja: od godz. 1430 1 ksiądz Plac Narutowicza i ul. Łąkowa i 1 ksiądz ul. Żeromskiego (obydwie strony)

– Wtorek 25 maja: od godz. 1430 ul. Konarskiego, (2 księży – obydwie strony, od ul. 3 Maja  – w kierunku obwodnicy)

– Środa 26 maja: od godz. 1430 ul. Skłodowskiej i Matejki (2 księży, obydwie strony)

– Czwartek 27 maja: od godz. 1430 ul. 3 Maja i Kołłątaja (2 księży, w kierunku obwodnicy)

– Piątek 28 maja: od godz. 1100 ul. Dąbska (2 księży – obydwie strony)

                                 od godz. 1530 ul. Cegielniana (domki jednorodzinne i bloki – 2 księży w kierunku obwodnicy)

Sobota 29 maja: od godz. 900 1 ksiądz – ul. Korczaka, Buczka i Krasickiego i 1 ksiądz – ul. Fleszarowej – Muskat

Kolejny tydzień od 31 maja do 5 czerwca: w ogłoszeniach i na stronie naszej parafii:

– Poniedziałek 31 maja: od godz. 1430 1 ksiądz – ul. Emilii Plater i Wyspiańskiego; 1 ksiądz – ul. Kopernika i Chopina

– Wtorek 1 czerwca: od godz. 1430 1 ksiądz – ul. Norwida, Reja i Staszica; 1 ksiądz – ul. Baczyńskiego i Kasprowicza

– Środa 2 czerwca: od godz. 1430 1 ksiądz ul. Tulipanowa 1 i 3; 1 ksiądz ul. Różana 26 i Tulipanowa 5

– Czwartek 3 czerwca: BOŻE CIAŁO

– Piątek 4 czerwca: od godz. 1430 1 ksiądz – ul. Konwaliowa 4; 1 ksiądz – ul. Konwaliowa 6 i 8

– Sobota 5 czerwca: od godz. 900 1 ksiądz – ul. Poległych, Nagórna i Boguszyniecka;

                                               1 ksiądz – ul. Nagórna Wood – Mizer, Krokusowa i Grabskiego

W tym czasie kancelaria po południu jest nieczynna, sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do południa. W sprawach pilnych prosimy odnaleźć nas na wyznaczonej na dany dzień ulicy lub przed godziną 1700 lub 1800 w kościele.

Pragniemy poinformować, że my kapłani, jesteśmy już po dwóch dawkach szczepionki przeciw COVID-19. Z góry dziękujemy za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na spłacenie długu za prace wykonane w naszym kościele (ołtarze).

7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla dzieci i rodziców klas czwartych w związku z Komunią Świętą Rocznicową.

8. Organizujemy kolejną grupę kandydatów na ministrantów. Prosimy o zgłoszenia chłopców od I Komunii świętej i starszych. Planujemy także grupę scholii dziecięcej, również prosimy o zgłoszenia.

W najbliższy wtorek 25 czerwca o godz. 1900 spotkanie i próba dla chóru. Zapraszamy także na to spotkanie nowe osoby, które by chciały należeć do chóru parafialnego.

9. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23 maja 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry