7 NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16 maja 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

Dziękujemy za modlitwę w intencji naszej parafii i dzisiejsze ofiary z racji III niedzieli miesiąca.

2. Nabożeństwa majowe odprawiamy: od poniedziałku do soboty o 1730, a w niedzielę (dziś) o 1630. W czasie nabożeństwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i podejmuje decyzje dotyczące dalszej edukacji.

3. Jutro, w poniedziałek 17 maja, w naszym kościele kolejne (trzecie) spotkanie rekolekcyjne Odnowy w Duchu Świętym z modlitwą o przebaczenie. Katechezę nt. „Moja tożsamość i wolność w Bogu”  wygłosi ks. Krzysztof Antczak, proboszcz parafii Sadlno.

4. W środę oprócz modlitwy do Matki Bożej Nieustającej pomocy, z racji 19 dnia miesiąca, modlitwy do świętego Józefa.

5. Tak, jak zapowiadaliśmy 31 stycznia, planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską od przyszłego tygodnia – poniedziałek 24 maja. Mając na uwadze zdrowie, bardzo prosimy osoby chore, przebywające na kwarantannie lub te, które nie przyjmują wizyty duszpasterskiej, o wcześniejszą informację. Plan wizyty jest następujący:

  • Poniedziałek 24 maja: od godz. 1430 1 ksiądz Plac Narutowicza i ul. Łąkowa i 1 ksiądz ul. Żeromskiego (obydwie strony)
  • Wtorek 25 maja: od godz. 1430 ul. Konarskiego, (2 księży – obydwie strony, od ul. 3 Maja  – w kierunku obwodnicy)
  • Środa 26 maja: od godz. 1430 ul. Skłodowskiej i Matejki (2 księży, obydwie strony)
  • Czwartek 27 maja: od godz. 1430 ul. 3 Maja i Kołłątaja (2 księży, w kierunku obwodnicy)
  • Piątek 28 maja: od godz. 1100 ul. Dąbska (2 księży – obydwie strony); od godz. 1530 ul. Cegielniana (domki jednorodzinne i bloki – 2 księży w kierunku obwodnicy)
  • Sobota 29 maja: od godz. 900 1 ksiądz – ul. Korczaka, Buczka i Krasickiego i 1 ksiądz – ul. Fleszarowej – Muskat

W tym czasie kancelaria po południu jest nieczynna, sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do południa. W sprawach pilnych prosimy odnaleźć nas na wyznaczonej na dany dzień ulicy lub przed godziną 1700 lub 1800 w kościele.

Pragniemy poinformować, że my kapłani, jesteśmy już po dwóch dawkach szczepionki przeciw COVID-19. Z góry dziękujemy za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na spłacenie długu za prace wykonane w naszym kościele (ołtarze).

6. Informujemy, że Bierzmowanie dla klas I szkół średnich i klas 8 planowane jest na 22 czerwca o godz. 18. W związku z tym za tydzień zapraszamy wszystkich kandydatów z tych klas wraz z rodzicami obowiązkowo na spotkanie po Mszy św. o 930.

7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła śp. Zofia Szacowna, l.63., z ul. Kochanowskiego. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

8. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy, poświęcony Sakramentowi Małżeństwa.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16 maja 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry