SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 9 maja 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej w trzech grupach. Otoczmy modlitwą te dzieci, ich rodziców i bliskich, by to wydarzenie przyniosło błogosławione owoce. Dziękujemy za dar ołtarza i życzymy dużo Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

W najbliższym tygodniu dzieci będą przeżywać czas białego tygodnia, i tak:

– grupa I, kl. 3 a z godz. 1020 w poniedziałek o 1700 i sobotę o 1800

– grupa II, kl. 3 b i c z godz. 1130 we wtorek i czwartek o 1800

– grupa III, kl. 3 d  z godz. 1240 w środę i piątek o 1800

Tak jest wyznaczone dla kolejnych grup, oczywiście można uczestniczyć indywidualnie w ciągu tygodnia. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy na nabożeństwa majowe. Na spotkaniach w tygodniu będą poświęcone pamiątki I-komunijne i omówione I piątki miesiąca.

2. Nabożeństwa majowe odprawiamy: od poniedziałku do soboty o 1730, a w niedzielę (dziś) o 1630.

3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O godz. 1900 Msza św., po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu  i modlitwa różańcowa, po różańcu wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszej świątyni. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Marek Wiśniewski, proboszcz parafii Wierzchy. Zapraszamy asystę i wszystkich czcicieli Matki Bożej.

4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i podejmuje decyzje dotyczące dalszej edukacji.

5. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

6. Jutro, w poniedziałek 10 maja, w naszym kościele o godz. 2000 adoracja dla mężczyzn.

Kolejne (trzecie) spotkanie rekolekcyjne Odnowy w Duchu Świętym z modlitwą o przebaczenie  w poniedziałek 17.05., godz. 1900. Katechezę nt. „Moja tożsamość i wolność w Bogu”  wygłosi
ks. Krzysztof Antczak, proboszcz parafii Sadlno.

7. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 9 maja 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry