DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 września 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Na Mszę św. o godz. 1700 zapraszamy dzieci klas 0-5, na 1800, klasy 6-8.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczyna się katecheza parafialna, przygotowująca do przyjęcia sakramentów. Zapraszamy dzieci i młodzież na poszczególne Msze św., a po nich na spotkania formacyjne:

  • na godz. 930 – młodzież klas 7 i 8;
  • na godz. 1100 – dzieci klas 3, przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.
  • na godz. 1230 – dzieci klas 6.

2. Dziś 13 dzień miesiąca i nasze Czuwanie Fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700 i nabożeństwo różańcowe w kościele oraz procesję wokół naszej świątyni. Zapraszamy asystę, Żywy Różaniec, Margaretki, grupę Ojca Pio.

3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Eucharystia w naszym kościele o godz. 1700 i 1800. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 wszystkich parafian na Adorację Krzyża, której zabrakło w tegoroczny Wielki Piątek.

4. Także jutro 14.09. wraca po przerwie wakacyjnej adoracja dla mężczyzn, pierwsza w parafii Osiek Wielki o godz. 2000.

5. W najbliższy wtorek,15 września,  przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

6. Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1700.

7. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

8. Dziś, również jest możliwość złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką. Pamiętajmy, że trzeba podać nr PESEL i pełną nazwę miejscowości zamieszkania. Przy wyjściu z kościoła są osoby upoważnione z ramienia parafii, by czuwać nad zbieraniem tych podpisów, ewentualnie służą pomocą – jeśli zajdzie taka potrzeba. Dziękujemy za tę pomoc.

9. Organizujemy grupę kandydatów na ministrantów, prosimy o zgłoszenia: dzieci, młodzież, dorosłych.

10. Dziś także po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Ziemię Świętą (przeczytać komunikat Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich).

11. Od poniedziałku 21 września w naszym kościele rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Będą się odbywały w cyklu 8 spotkań w kolejne poniedziałki. Rozpoczęcie spotkania zawsze Mszą św. o godz. 1800. Informacje na plakatach. Organizatorzy zapraszają.

12. Polecam lekturę tygodnika Idziemy, Wzrastanie. Są do nabycia kalendarze na 2021 r.

13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wielu Bożych darów i łask. Gościom i parafianom na nowy tydzień pracy i obowiązków – Szczęść Boże.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 września 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry