DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 06 września 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza.

2. Dziękujemy za ofiary z racji I niedzieli miesiąca. Prosimy o składkę budowlaną 20 zł od rodziny na miesiąc.

3. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msze św. w naszym kościele o godz. 800, 930, 1700 i 1800.

Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. W miarę możliwości na godz. 1700 zapraszamy dzieci klas 0-5, a na 1800 klasy 6-8.

Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.

4.Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczyna się katecheza parafialna, przygotowująca do przyjęcia sakramentów. Od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci i młodzież na poszczególne Msze św., a po nich na spotkania formacyjne:

  • na godz. 930 – młodzież klas 7 i 8;
  • na godz. 1100 – dzieci klas 3, przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.
  • na godz. 1230 – dzieci klas 6.

          Obecność obowiązkowa.

5. Dziś jest możliwość złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką. Pamiętajmy, że trzeba podać nr PESEL i pełną nazwę miejscowości zamieszkania. Przy wyjściu z kościoła są osoby upoważnione z ramienia parafii, by czuwać nad zbieraniem tych podpisów, ewentualnie służą pomocą – jeśli zajdzie taka potrzeba. Dziękujemy za tę pomoc.

6. Za tydzień 13 dzień miesiąca i nasze Czuwanie Fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700 i nabożeństwo różańcowe w kościele.

7. Od poniedziałku 21 września w naszym kościele rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Będą się odbywały w cyklu 8 spotkań w kolejne poniedziałki. Rozpoczęcie spotkania zawsze Mszą św. o godz. 1800. Informacje na plakatach. Organizatorzy zapraszają.

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Władysława Jaworska, l. 100., z ul. Żeromskiego. W środę 9 września, na Cmentarzu parafialnym o godz. 1100 odbędzie się pogrzeb śp. Haliny Anny Kostrzeńskiej, l. 88, z ul. Konarskiego. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, zmarłe polecamy Bożemu Miłosierdziu, Wieczny odpoczynek…

9. Polecam lekturę tygodnika Idziemy, Wzrastanie. Są do nabycia kalendarze na 2021 r.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wielu Bożych darów i łask. Gościom i parafianom na nowy tydzień pracy i obowiązków – Szczęść Boże.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 06 września 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry