DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

Z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego, w tym trudnym czasie epidemii,  zapraszam 1.09. na Mszę św. o godz. 800, prosząc Bożą Opatrzność o pomyślną kontynuację nauki. Będziemy także dziękować za 30 lat pracy dydaktyczno-wychowawczej katechety p. Roberta Cesarza.

Poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci klas „0” i „I” w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na budujące się kościoły z racji 5 niedzieli miesiąca.

Od przyszłej niedzieli 6.09., Msza św. południowa (suma za parafian) o 12.30.

2. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

4. Te i inne osobiste intencje przedstawimy Matce Bożej podczas środowej nowenny o godz. 1730.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 1700 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej. W I piątek miesiąca odwiedziny u chorych na zgłoszenie, okazja do spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 1600 do 1700. Pierwszosobotni różaniec o godz. 1900 i Msza Święta o godz. 2000. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

6. W przyszłą niedzielę będzie możliwość złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką. Pamiętajmy, że trzeba podać nr PESEL i pełną nazwę miejscowości zamieszkania

7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Jadwiga Rosa, l. 91., z ul. Nagórnej. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu, Wieczny odpoczynek…

8. Polecam lekturę tygodnika Idziemy, Wzrastanie. Są do nabycia kalendarze na 2021 r. 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenie wielu Bożych darów i łask. Dzieciom, młodzieży, rodzicom i wszystkim zaangażowanym w oświatę na nowy rok szkolny i katechetyczny oraz wszystkim gościom i parafianom – Szczęść Boże.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry