DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. Dziękujemy za ofiary z racji III niedzieli miesiąca, prosimy o składkę 20 zł na miesiąc od rodziny.

3. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej polećmy wszystkich uzależnionych. Szczególna okazja ku temu będzie w najbliższą środę, kiedy w naszym kościele gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.

4. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Gruberska, l. 76 z ul. Skłodowskiej. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

5. Polecamy lekturę tygodnika Idziemy. Są także kalendarze na 2021 r.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i potrzebnych darów i łask. Na nowy tydzień, na nasze obowiązki i zadania wszystkim gościom i parafianom Szczęść Boże.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry