DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjny czas na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy się Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. Pozostających w domu proszę o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.

3. W środę zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.

4. W czwartek 13-sty dzień miesiąca. W ramach nabożeństwa fatimskiego Msza św. o godz. 1900 i modlitwa różańcowa w kościele.

5. W sobotę 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 1800. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego: 800, 930, 1100, 1200 i 1700.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia.

6. W tę maryjną uroczystość pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku (100 rocznica). Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

7. Polecamy lekturę tygodnika Idziemy. Są do nabycia kalendarze na rok 2021 w cenie: duże 7 zł, małe 5 zł. 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i potrzebnych darów i łask. Na nowy tydzień, na nasze obowiązki i zadania wszystkim gościom i parafianom Szczęść Boże.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry