OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy sierpień, szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi w reżimie sanitarnym zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

Dziękujemy za ofiary z racji I niedzieli miesiąca. Prosimy o składkę 20 zł od rodziny na miesiąc.

2. W środę podczas nowenny o godz. 1730 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny.

3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Msze św. w naszym kościele o godz. 800, 930, 1700 i 1800.

Tradycyjnie na naszym cmentarzu parafialnym przy ul. Poniatowskiego obchodzimy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego, suma odpustowa na cmentarzu o godz. 1200.

4. Zbliża się czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Przypominamy, że przez nasze miasto i naszą wspólnotę parafialną przechodzić będą grupy pielgrzymkowe, które proszą o gościnę i nocleg:

– Pielgrzymka Gdańska 5 sierpnia o godzinie 1800;

– Pielgrzymka Kaszubska 6 sierpnia o godzinie 1800;

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych z naszej wspólnoty parafialnej od rana, prosimy o zgłoszenia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 1600, w czasie adoracji spowiedź, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1700.

6. Polecamy lekturę tygodnika Idziemy. Są też kalendarze na 2021 rok. 7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i potrzebnych darów i łask. Na nowy tydzień, na nasze obowiązki i zadania wszystkim gościom i parafianom Szczęść Boże.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry