SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 lipca 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

Pamiętajmy, że mamy czas epidemii, zachowujmy dystans, nośmy maseczki i dbajmy o higienę.

2. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Mszy św. i Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1700, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność na modlitwie różańcowej o godz. 1900 i Mszy św. o 2000.

4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

W tym dniu wspominamy także 34. rocznicę śmierci księdza prałata Serafina Opałko,  dziekana i proboszcza kolskiego, budowniczego dwóch kościołów, MB Częstochowskiej i w Ochlach.

5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

6. Z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, dziś błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów po każdej Mszy świętej. Ofiary zbierane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na spłatę wszystkich prac, które dokonały się w naszym kościele oraz na zakup pojazdów dla misjonarzy, za które składamy staropolskie Bóg zapłać. Pojazdy do poświęcenia ustawiamy w kierunku ulicy Dąbskiej, kapłan będzie stał przed wejściem do kaplicy.

7. Zbliża się czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Przypominamy, że przez nasze miasto i naszą wspólnotę parafialną przechodzić będą grupy pielgrzymkowe, które proszą o gościnę i nocleg:

– Pielgrzymka Gdańska 5 sierpnia o godzinie 18.00;

8.Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.

9. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i potrzebnych darów i łask. Te życzenia kierujemy szczególnie do pań Katechetek, pani Aneta już obchodziła swoje imieniny, dziś obchodzi p. Ania. Na nowy tydzień, na nasze obowiązki i zadania wszystkim gościom i parafianom Szczęść Boże.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 lipca 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry